Procházka po Regent’s Canal a zastávka v Camden Town

Pokud si chcete v Londýně užít trochu klidu, bude se vám líbit procházka podél Regent’s Canal. Necelých 200 let starý Regent’s Canal Spojuje Limehouse Basin (Docklands) a Little Venice (Maida Vale) a je dlouhý něco přes 9 mil. To je ale na procházku trochu moc, takže doporučuji začít až ve čtvrti Islington a přes Camden Town a Regent’s Park dojít do části Little Venice v již zmíněné oblasti Maida Vale. Trasa má jen 4 míle (necelých 7,5 km) a to už je o něco snesitelnější délka. Pokud se nebudete moc zdržovat, dá se tento úsek bez problémů projít za necelé 2 hodiny. S návštěvou zajímavých míst okolo se ale klidně protáhne i na celý den.

Regent's Canal

Do Islingtonu se nejlépe dostanete metrem – na zastávku King’s Cross – St. Pancras vedou linky Picadilly, Victoria, Northern, Hammersmith & City, Circle a Metropolitan. Pak můžete ke kanálu dojít buď pěšky, nebo se svézt 1 stanici autobusy 17, 91 a 259 na zastávku Killick street. Odtud už uvidíte most přes kanál, za kterým se dá sejít rovnou dolů k vodě.

Regent's Canal

Trasa začíná u 0,5 míle dlouhého Islingtonského tunelu. Ten je přístupný jen po vodě a pěší turisté si musí udělat procházku horem přes Islington – stačí jen sledovat značky zasazené do chodníku. Nedaleko našeho začátku trasy a zastávky Killick street se nachází také London Canal Museum. Kdo se chce o londýnských kanálech dozvědět více, může zaskočit na návštěvu. Vstupné je 4 GBP.

Regent's Canal

Od tunelu se vydáte směrem na západ a podél kanálu dojdete až do oblasti Camden Town. Po cestě můžete obdivovat loďky uzpůsobené pro bydlení a také zajímavé domy v okolí kanálu. Když budete mít štěstí, uvidíte v akci také ručně ovládaná zdymadla, která si obsluhují sami majitelé lodí, když potřebují proplout. Čtvrť Camden Town je známá svými “alternativními” trhy, obchody a hudebními kluby. Přímo u kanálu se nachází Camden Lock Market. Pokud si chcete koupit něco na památku z Londýna, zde si určitě vyberete a bude to mnohem levnější, než v centru města. Seženete zde všechno možné od oblečení, přes různé módní doplňky, hudební nástroje, CD, suvenýry až po potraviny. Za zkoušku určitě stojí i některá z místních občerstveních, kde můžete vyzkoušet různá jídla snad z půlky světa.

Regent's Canal

Až se nabažíte trhů, vyražte dál podél kanálu směrem k Regent’s Park, kde se nachází Londýnská zoologická zahrada (vstupné 20 GBP) a pokračujte až na křižovatku kanálů do Little Venice (Malé Benátky), kde najdete další přístaviště plné různě barevných lodí a nespočet kaváren a restaurací. Odtud už je to kousek na stanice metra Paddington, či Warwick Avenue (Bakerloo line).

Regent's Canal

V případě, že nechete jít pěšky, máte další dvě možnosti, jak Regent’s Canal poznat. Můžete si půjčit kolo – podél celého kanálu se na něm dá pohodlně jet a po cestě je několik automatických půjčoven, takže stačí mít s sebou jen platební kartu a za pár liber můžete jet. Kolo pak vrátíte na konci cesty na nejbližší půjčovně. Druhá možnost je využít Water Bus, který jezdí mezi Camden Lock a Little Venice.

Kategorie: Anglie, Londýn.