Grand canyon du Verdon

Grand canyon du Verdon, vyhloubený řekou Verdon, je jeden z nejhlubších kaňonů v Evropě – místy je hluboký až 700 metrů. Délka kaňonu je 21 km a najdete ho mezi městem Castellane a nádherným modrým jezerem Lac de Ste-Croix. Po obvodu kaňonu leží několik nádherných vesnic, které jistě stojí za návštěvu. V případě návštěvy kaňonu (autem) doporučuji vyhradit si na ni celý den.

Grand canyon du Verdon

Začít můžete třeba v Moustiers-Saint-Marie, kde za návštěvu stojí na skále kaple Chapelle Notre dame de Beauvoir, ke které musíte pracně vyšlapat po mnoha schodech. Nad kaplí je mezi skalami pověšena na řetězu zlatá hvězda. Od kaple je nádherný výhled na město a široké okolí.

Moustiers-Saint-Marie

Další zastávkou pak je vesnice La Palud-sur-Verdon. V této vesnici začíná i končí 23 km okruh Route des Crêtes s nádhernými vyhlídkami, lemovaný hlubokými srázy. Část této cesty je pouze jednosměrná, takže nezapomeňte jet tento okruh po směru hodinových ručiček. Pokud však máte strach z výšek, raději se této cestě vyhněte. V La Paludu doporučuji zastavit se na oběd v rodinné restauraci Le Perroquet Vert – jídlo i obsluha zde byla opravdu výborná.

Grand canyon du Verdon

Po La Paludu následuje Rougon a město Castellane s kaplí Chapelle Notre Dame du Roc postavené na skále nad ním. Poté se vrátíte po silnici zpět a přejedete na druhou stranu kaňonu. Přes Trigance k mostu Pont de l’Artuby až do městečka Aiguines a dále dolů k jezeru de Ste-Croix a zpět na začátek trasy.

Aiguines

Celý tento okruh, který má více než 130 km, doporučuji absolvovat pouze s autem ve výborném stavu – po trase budete určitě potřebovat brzdy i motor ve skvělé kondici (dlouhá klesání i stoupání, serpentiny, hluboké srázy, žádná svodidla).

Mapa

Fotky

Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon Grand canyon du Verdon
Kategorie: Francie.