Carcassonne

Městečko Carcassonne je jedno z nejzachovalejších středověkých hradišť v Evropě. Proto je také město zařazeno do seznamu kulturních památek UNESCO. Nachází se v jižní Francii, přibližně 90 km na jihovýchod od města Toulouse. Historie města se datuje až do 6. století před naším letopočtem, kdy zde sídlili Keltové. Podoba hradiště, jak jej známe dnes, začala vznikat až ve 3. století n. l. při úpravách opevnění Římany. V té době vznikl vnitřní okruh hradeb. V následujících staletích bylo město mnohokrát obléháno, opravováno i rozšiřováno. V 17. století, po rozšíření francouzské říše však původně hraniční město ztratilo význam a postupně chátralo až do 18. století, kdy se architekt Viollet-le-Duc a spisovatel Mérimée postarali o rozsáhlo rekonstrukci.

Carcassonne

Do Carcassone se dostanete nejlépe po dálnici A61 buď z Toulouse, nebo od pobřeží, od města Narbonne.

V samotném hradišti je opravdu mnoho obchůdků se suvenýry a také restaurace, kde vám uvaří typická místní jídla. Zaplatit si také můžete prohlídkový okruh po hradě.

Mně osobně se nejvíce líbilo opevnění z venku. Vevnitř bylo prostě příliš mnoho turistů a obchodů, které podle mne do starověkého města nepatří… Tím ale nechci nikoho do návštěvy odrazovat, protože takhle zachovalý a rozlehlý hrad stojí za to si prohlédnout, protože nědco podobného jen tak někde neuvidíte.

Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne Carcassonne

Kategorie: Francie.